John Galliano

Daugelis pripažįsta, kad John Galliano yra vienas britų mados herojų. Šis kūrėjas gimė 1960-aisiais, vienoje darbininkų šeimoje Gibraltaro saloje. Būdamas šešerių persikėlė į Londoną ir ten 1983 metais ypač aukštais balais baigė prestižinį Šv. Martyno meno ir dizaino koledžą. Beje, jo diplominį darbą – madų kolekciją “Les Incroyables” – įkvėpė prancūzų revoliucija!

Visą kolekciją iškart nupirko Joanas Bursteinas iš Browns ir taip iškart išgarsino jaunąjį dizainerį. Taigi po metų, 1984-aisiais, Galliano pradėjo kurti savo vardo drabužius. Mados kritikas Jamie Huckbody sakė, kad stilių eklektika ir Lotynų Amerikos aprangos puošnumo tradicijos tapo Galliano kūrybos braižu. Taip pat jį vadina įstrižo kirpimo romantiškų suknelių bei dramatiškų modelių čempionu.


Nors 1987 m. jis buvo pirmąkart paskelbtas metų dizaineriu, Londone jam nesisekė. 1990 metais parodė savo kolekciją Paryžiuje, o po kelių metų ten ir persikraustė. Netrukus jis tapo Givenchy mados namų dizaineriu. Po kelių nepaprastai sėkmingų sezonų, laimėjęs du geriausio Britanijos dizainerio apdovanojimus, Galliano tampa Christian Dior kūrybos direktoriumi. Įsimylėjęs Paryžiaus atmosferą kūrėjas atranda jėgų ne tik dirbti mados namuose, bet dar kurti savo vardo kolekcijas visiems savo gerbėjams.